یادداشت

ستایش ترامپ از یک قاتل!

حقوق بشر در جایی اهمیت دارد که پای پول در میان نباشد و می توان حقوق بشر را نقض کرد و بعد با حق السکوت از آن عبور کرد.

عباسعلي كدخدايي: در حالی که ولیعهد سعودی متهم به قتل خاشقچی است و از سوی نهاد های حقوق بشری این امر مورد تایید قرار گرفته است، ترامپ از او تمجید و از خرید سلاح توسط عربستان تشکر کرد.
بنا به گزارش خبرگزاریهای خارجی، ترامپ عملکرد محمد بن سلمان را خیره کننده خواند!!! رئیس جمهوری آمریکا در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ در ژاپن انجام شد محمد بن سلمان را «دوست» خود خواند که بیشتر به دلیل افزایش فروش تسلیحات نظامی به عربستان است. این در حالی است که بسیاری از اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا با این موضوع مخالف هستند.

ترامپ در حالی از عملکرد محمد بن سلمان تجلیل کرد که انتقادات زیادی در سطح بین المللی نسبت به نقش احتمالی ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی و نقض حقوق بشر در این کشور مطرح شده است. یک کمیته حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده است که «شواهد جدی» مبنی بر نقش احتمالی محمد بن سلمان در قتل جمال خاشقجی وجود دارد.

دونالد ترامپ پیش از دیدار با ولیعهد عربستان از پاسخ به پرسش های خبرنگاران در مورد احتمال طرح موضوع قتل جمال خاشقجی در دیدارش با محمد بن سلمان خودداری کرد.

این رویکرد نشان می دهد که حقوق بشر در جایی اهمیت دارد که پای پول در میان نباشد و می توان حقوق بشر را نقض کرد و بعد با حق السکوت از آن عبور کرد.

برچسب ها: ,

لطفا نظر خود را بنویسید:

پایگاه اطلاع رسانی دکتر عباسعلی کدخدایی

© 1397 پایگاه اطلاع رسانی شخصی دکتر عباسعلی کدخدایی / تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ایشان می باشد.

Search