یادداشت

آماده رفع شبهه

دکتر کدخدایی قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان با انتشار یادداشتی در روزنامه اطلاعات به اظهارات حجتی کرمانی پاسخ داد.

متنی مشفقانه از دوستی نادیده اما محترم که در جریده وزین اطلاعات منتشر شد. جریده ای که البته وزانت مدیر محترم مسئول آن بسیار بیش از آنی است که تصور شود و انشاالله که بیش باد!

جناب حجتی کرمانی را همه دوستان انقلاب می شناسند، آنانی که دور هستند و آنانی که نزدیک. مخصوصا جوانان و دانشجویان دوران انقلاب که هروز با ولع و احساس مطالب مجلس بررسی نهایی قانون اساسی را تعقیب نموده و سپس مواضع سیاسیون وقت را در خوابگاهها نقد و تحلیل می کردند. حضور جناب حجتی در ماههای اول انقلاب در رسانه ها برای کسی پوشیده نیست. البته ایشان مشهور بودند به مخالف مرحوم هاشمی و هم دو سید حسینی! حجتی عزیز در قامت دفاع از بنی صدر مشهور بود و حرف و حدیثی هایی چند در میان!

نمی دانم چه شد که محترمانه در نقد شورا، آن هم هنگامه ثبت نام داوطلبان بر آمده اند، اگر چه اشکالی هم ندارد و بنده آماده هستم تا در وقتی موسع نکات پرونده را برای ایشان بازگویم تا رفع شبهه شود.

لازم است مستحضر باشند که اعضای دفاتر نظارت شورا جمعی هستند از مردم کوچه و بازار و آنانی که غالبا دل در گرو انقلاب دارند، البته به هیچ وجه از خطا مبرا نیستند و به همین دلیل اگر موضوعی هست مناسب است اعلام، تا به فوریت رسیدگی شود. بدانید که ما در شورای نگهبان دل در گرو انقلاب و نظام و مردم داریم و تعارفی هم با هیچ کس نیست. اگر خطایی صورت گرفته با اعتذار جبران خواهیم کرد.

اما نصیحت آخر، انتظار نیست که عمل به قانون اساسی که خود ایشان نقشی در تدوین آن داشتند، موجب هجمه و افترا شود، بزرگترین انحراف در مملکت داری آنجا بود که افرادی همچون آیت الله جنتی که دوست و دشمن به زهد و تقوا و ساده زیستی ایشان معترفند مورد هجمه سازماندهی شده قرار گرفتند و افرادی که زندگی شان مملو از اشرافی گری و دیگر انحرافات است، بر صدر نشانده شدند.

بی جهت نیست اگر گفته شود، دفاتر نظارت در سراسر کشور همچون بسیج از ثمرات انقلاب اسلامی است و هجمه به این دفاتر که اعضای آن از آحاد مردم هستند، راه را برای نفوذ عناصر فاسد اقتصادی و اخلاقی به مجلس باز خواهد کرد.
یاد باد آن روزگاران، یاد باد!

برچسب ها:

لطفا نظر خود را بنویسید:

© 1397 پایگاه اطلاع رسانی شخصی دکتر عباسعلی کدخدایی / تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ایشان می باشد.

Search